HINDERSKOLEN
Bli med p√• Hinderskolen med Bj√łrn Kastenman! Bygg din egen 90 cm terrengbane og f√• rideveiledning!
 :: Hinderskolen, generell del
 :: Hinderskolen del 1 - Gapahuk
 :: Hinderskolen del 2 - Kulvert
 :: Hinderskolen del 3 - Kulverthekk
 :: Hinderskolen del 4 - Sofa
 :: Hinderskolen del 5 - Oxer
 :: Hinderskolen del 6 - Bord
 :: Hinderskolen del 7 - Trakhener
 :: Hinderskolen del 8 - Oppsprang
 :: Hinderskolen del 9 - Steeplehekk
 :: Hinderskolen del 10 - Trebentbord

FELTRITT
 :: Om Kn√łttecup
 :: Om Pay and Cross
 :: Protokoll Pay and Cross

INNGANGSBILLETTEN
 :: Gr√łnt kort - hva og hvorfor?


 
FELTRITTBANER I NORGE
Feltrittbaner og treningsbaner for feltritt
 :: Konglungen Rideklubb, Asker
 :: J√¶ren Kj√łre & Rideklubb
 :: S√łr-Varanger Rideforening
 :: Skedsmo Rideklubb
 :: √ėvre Vang Kj√łre- og Rideklubb
 :: Nedre Setesdal Rideklubb
 :: Kongsvinger og Omegn Ridekl.
 :: Starum Hestesportsklubb
 :: De Norske Officerers Rideklub
 :: Steinseth Rideklubb, Asker
 :: √ėvre Romerrike Rideklubb
 :: Linnesvollen, Drammen (DOR)
 :: Mossemarka, Moss Rideklubb
 :: Troms√ł Ryttersportsklubb
 :: Tana Kj√łre- og Rideklubb
 :: Ellingsrud Rytterklubb
 :: Brur√•k Hestesportsklubb, Trondheim
 :: Stend og Midthordland Hestesportslag


 
FELTRITTBANER I SVERIGE OG DANMARK
 :: S√§msholm Ryttarf√∂rening
 :: Ribersborg, Malm√ł
 :: Bolln√§s Rids√§llskap
 :: Segersj√∂ F√§ltrittklubb
 :: Trossn√§s, Karlstad
 :: F√∂reningen Pl√∂nninge Rytterna
 :: Ljuslingsbacken, Sverige
 :: Startf√§ltt√§vlan S√∂dert√§lje Ridklubb
 :: Str√∂msholm
 :: Humlamaden Ryttarf√∂rening
 :: Kirkehavegaard, Danmark, Nordisk-Baltisk Mesterskap 2011

EKSEMPLER PÅ INTERNASJONALE FELTRITTBANER
 :: Thirlestane, Skottland
 :: Mitsubishi Motors Grassroots Championship 2010 og 2011, Badminton
 :: Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2010 og 2011
 :: Ponni EM Bishop Burton
 :: Ponnifeltritt i Pau - shettis/120
 :: Les Etoiles de Pau, CCI4*
 :: VM 2010, Kentucky Horse Park
 :: Terrenghindre fra California, USA


 

ArrangÝrklubbens Maren Braastad tok gull pŚ hjemmebane i klassen Junior/Unge Ryttere sist Śr. I morgen stiller hun til start i NM-klassen for senior med hesten Carum Carvi (bildet). Tonje Reiten og Ekras Lou Lou tok gullet for seniorer sist Śr, mens Emilie RÝinŚs og Larsens Pony trakk det lengste strŚet i ponniklassen. BŚde Tonje og Emilie stiller til start i morgen i sine respektive NM-klasser.


Kun to NM-klasser i år
Oppdatert: 22/11-2010
Tekst: Red.*

På grunn av for få kvalifiserte deltakere, blir det i år ikke avholdt NM for Junior og Unge Ryttere. Men det individuelle norgesmesterskapet for senior og ponniryttere går som planlagt på Starum denne helga med i alt åtte senior- og 12 ponniekvipasjer på startlisten.

Banebygger Tore Skedsmo kan friste med en del nye hindere i CNC** banen, og deler av traséen er ny.

- Er terrengbanen vanskeligere denne gangen enn sist det ble arrangert CNC** på Starum?

- Jeg vil heller si at hinderne er riktige til klassen, sier banebyggeren fredag formiddag. Han hadde for√łvrig gjerne sett at man hadde hatt sol og t√łrke en dag innen stevnet startet, men slik ville ikke v√¶rgudene det denne gangen.

Omkring 60 ekvipasjer totalt stiller til start i klasser fordelt på 90 cm Hest, Lett ponni, 100 cm Hest, CNC* og CNC**.

Her er en oversikt over de to NM-klassene (mesterskapsryttere markert med NM):

CNC** (med innlagt NM for senior)

1 10:15 Reiten,Tonje (DOR) Aconda du Lys NM
2 10:23 Carlson, Evelina (SWE) Major Tom
3 10:31 Solberg, Karna Beate (DOR) Rodrigo II NM
4 10:39 Bugge, Inger Cathrine (ULLE) Bacardi NM
5 10:47 Ellefsen, Ann-Kristin (ULLE) Linkwood NM
6 10:55 Bakke, Johanna Breistein (ELLI) Safir VII NM
7 11:03 Braastad, Maren (STAR) Carum Carvi NM
8 11:11 Sellæg, Anne Cathrine (ULLE) Alladin H NM
9 11:19 Tingb√ł, Marianne (STEI) Apache NM

Lett Ponni (med innlagt NM for ponni)

1 12:00 Hoff, Stine (ULLE) Braveheart III NM
2 12:07 Lybæk Ro, Eirin (TOMT) Tilla
3 12:14 Johansen, Ingvild (SON) Macon
4 12:21 Kaksrud, Silje (DOR) My Boy NM
5 12:28 Tærum, Vilde Wiik (DOR) Bailys NM
6 12:35 Misund, Maria (STAR) Munsboro Blondie NM
7 12:42 Riise Johnsen, Johanne (LOMM) Black 11 NM
8 12:49 Magnus, Bi Sofie (SKI) Krondalens Chateau NM
12:56 1. Pause
9 13:11 Asdal, Sara (ULLE) Birkelund¨s Fantasy NM
10 13:18 Aschjem, √Ösne (JARL) Glanderups Flicka NM
11 13:25 Roksvaag, Louise (ELLI) Sweet Alabama NM
12 13:32 R√łin√•s, Emilie (VENN) Larsens Pony NM
13 13:39 Abildgaard, Kristine (VENN) Spesial Girl NM
14 13:46 Bergstr√łm, Sophie (ULLE) Gabriel NM
15 13:53 Hoff, Stine (ULLE) Andiamo

NM-klassene gjennomf√łrer dressur- og utholdenhetspr√łven i morgen, mens sprangpr√łven avvikles s√łndag. De √łvrige ekvipasjene rir alle tre delpr√łvene i morgen, l√łrdag.

For mer informasjon om stevnet, se arrang√łrklubbens hjemmeside her

:: Tilbake til forsiden...
0





 

 

 

 

 
Kjekt å kunne!
 :: Konkurransereglementene


 

 

 

 

 

    

webansvarlig: Mette Sattrup
www.equimedia.no


Ditt nettsted for hest
webmaster: stensborg consulting
www.stensborg.no